علی اصغر حیوی حقیقی
علی اصغر حیوی حقیقی

علی اصغر حیوی حقیقی

مدیر سایت . نوشته شده در شهدای استهبان 2949 بدون نظر

ارسال شده در بخش شهدای استهبان

اطلاعات شهید

نام پدر : رضا

تاریخ تولد : ۱۳۴۰

تاریخ شهادت : ۶۳/۱۲/۲۵

محل شهادت : شرق دجله

تحصیلات :دیپلم

شغل : پاسدار وظیفه

وصیت نامه شهید عزیز علی اصغر حیوی حقیقی

 

«وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرزَقُونَ.»      (سوره‌ی آل عمران،آیه‌ی ۱۶۹)

نپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده اند بلکه آن‌ها زنده‌اند و در نزد خدا روزی می خورند.

با درود فراوان به منجی عالم بشریت و نایب بر حقّش و با سلام بر امید امت و امام، مجاهد نستوه  آیت الله منتظری و با سلام بر تمامی شهدای گلگون کفن از صدر اسلام تاکنون.

خدای را شکر و سپاس که ما را همزمان با رهبری و سروری همچون امـام خمینی این مجاهد خستـگی ناپذیر قرار داده، اکـنون کـه خورشید تابناک از زیـر ابرها بیرون آمده و جـهان را روشن نموده است، اکنون ]که[ انقلاب اسلامی به رهبری امام، این سلاله‌ی انبیا می رود تا به پیروزی نهایی برسد و اینک که تمامی کفر در مقابل اسلام عزیز صف کشیده و قدم علم کرده‌اند و اینک که برای برپایی پرچم پرافتخار و خونین توحید و در جهت حاکم کردن دین الله در سر تا سر عالم نیاز به فداکاری است، اینک که خیل عظیم و بی کران سربازان و دلاوران امام زمان(عج) به فرمان امام خمینی (ارواحنا له لفدا) می روند تا به پیروزی نهایی برسند و کفر جهانی و سر سپرده‌های آن را نابود کنند،  وظیفه‌ی هر فرد مسلمان است که به ندای حسین زمان لبیک گوید و حقیر هم به عنوان یک مقلّد و بنا بر یک وظیفه‌ی شرعی ودینی که نسبت به اسلام عزیز داشته، خود را مسؤول دانسته و همراه با دیگر رزمندگان اسلام در جهت پیروزی اسلام و مسلمین و شکست کفر استکبار جهانی به ندای امام عزیزمان لبیک گفته ]گفتم.[

بارالها، معبودا، تو را به پاک‌ترین بندگان، انبیا و اولیا سوگند می دهم عزّت و افتخار شهادت را به این بنده‌ی حقیر و گناهکارت عطا فرما. خداوندا خودت فرمودی: «ادعونی استجب لکم» بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را.

بار پروردگارا جان ما که امانتی است از جانب تو، اگر زمان و موقع استرداد آن رسیده پس این جان، این خونِ ما، این سر و پیکر ما.

خدایا تو بدان ما مردمان کوفه‌ی زمان امام حسین(ع) وملجمیان وعراقیان در برابر امیر مؤمنان(ع) نیستیم، ما طالبان شهادت و عاشقان نبوّت و امامتیم.

اگر خدای تبارک و تعالی افتخار شهادت را نصیب حقیر نموده و بر بنده منّت گذاشت و چنان‌که خود را لایق نمی دانستم و اگر صدها جان می داشتم می دادم، این پیام و سفارش را به گوش منافقان و سر سپردگان آمریکا و دیگر عروسک‌های حلقه به گوش ابرقدرت ها برسانید که ما عاشقانه و آگاهانه و بیدار در این راه قدم گذاشته‌ایم و خون داده‌ایم که این‌ها در برابر این همه نعمات خداوند هیچ و بی‌قابل می باشد و نمی توانیم شکرگزار آن باشیم.

امت شهیدپرور و قهرمان همانطور که امام عزیزمان بارها فرمودند، مبادا میان شما ملّت اختلاف ایجاد شود که سرچشمه‌ی همه‌ی فسادها و شکست ها همین اختلاف می باشد وحدت کلمه خود را حفظ کنید. امام را، این قلب مستضعفان، این امید محرومان جهان را تنها نگذارید. خدای نکرده شیطان شما را فریب دهد و از خط امام و روحانیت جدا نشوید زیرا که از خدا و قرآن و اسلام، عزیز جدا شده‌اید. برادران عزیزم همیشه مدافع اسلام، انقلاب و روحا نیت باشید روحانیت را از اسلام جدا ندانید و برای امام دعا کنید.

و اما سخنی با شما پدر و مادر عزیزم، شما که حقّی بس عظیم بر گردن من دارید و من در تمام عمرم نتوانستم فرزند خوبی برای شما باشم و نتوانستم زحمات و احسان های چندین ساله‌ی شما را جبران کنم، امیدوارم که مرا حلال کنید. پدر و مادر عزیزم اگر من کشته شوم و در زمره‌ی شهیدان قرار گرفتم هیچ ناراحت نباشید و شاد باشید که من با عروس زیبای شهادت ازدواج کردم و افتخار کنید که چنین فرزندی را در دامن پاکتان پرورش داده‌اید و در راه اسلام و مکتب فدا کرده‌اید و شکر خدای را به جای آورید که ان شاالله اجر شما با خدا است و از خداوند بزرگ صبر و بردباری و متانت برای خانواده‌های محترم شهدا بخواهید چون همان‌طور که خداوند تبارک و تعالی در قرآن می فرماید:

«یا اَیُّهَا اْلَذِینَ امَنوُا اْصبِروُا وَ صَابِروُاْ وَ رابِطُواْ وَ اتَّقوُا اْللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ.»

در کار دین صبور باشید و یکدیگر را در صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیّا و مراقب کار دشمن بوده و خدا ترس باشید که پیروز و رستگارگردید.                  (سوره‌ی آل عمران،آیه‌ی۲۰۰)

پدر و مادر گرامی مبادا بعد از شهادت من گریه کنید و اشک بریزید چون کـوه استوار و مقاوم باشیـد و هرگـاه خواستید گریه کـنید به یاد فرزند و طفل شش ماهه‌ی امام حسین(ع) گریه کنید و این را بدانید که اگر مِهری از من در دل شما باشد این مهر اسلام است.

برادران عزیزم از شما می‌خواهم که بعد از من راهم را ادامه دهید. امام را تنها نگذارید و مبادا در تحصیلات خود سستی نشان دهید شما با تلاش بی‌وقفه و هر چه بیشتر به تحصیلات خود برای رضای خدا ادامه دهید تا فردا، فرد مفیدی برای اسلام باشید. قرآن را زیاد بخوانید و شما خواهران با حفظ حجاب خود زینب‌وار پیام‌آور خون شهیدان باشید.

در آخر از اقوام، دوستان، آشنایان می‌خواهم مرا حلال کنید، اگر اشتباهی، خطایی از بنده سر زده مرا ببخشید و برایم طلب مغفرت و آمرزش نمایید. هر کس طلبی، حسابی دارد از منزل دریافت کند. ضمناً وسایل و اموالی که در منزل متعلّق به بنده می‌شود یک دهم آن را صرف مسجد جامع و یک دهم صرف مسجد مورد نیاز، یک دهم آن صرف جبهه‌های جنگ نمایید و بقیّه پدرم خودش درباره‌‌ آن تصمیم بگیرد.

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند

فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیوانه کنی هـــر دو جهانش بخشی

دیوانه‌ی تو، هر دو جهان را چــه کند

خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی، حتی کنار مهدی (عج) ، خمینی را نگهدار.

از همه‌ی شما مؤمنان التماس دعا دارم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                                    بنده‌ی حقیر علی اصغر حیوی حقیقی ۶۳/۱۱/۱۶

دیدگاهتان را بنویسید