ابوالقاسم چوپان
ابوالقاسم چوپان

ابوالقاسم چوپان

مدیر سایت . نوشته شده در شهدای استهبان 3354 بدون نظر

ارسال شده در بخش شهدای استهبان

اطلاعات شهید

نام پدر : امیر

تاریخ تولد : ۱۳۴۱

تاریخ شهادت : ۶۲/۵/۳

محل شهادت : حاج عمران

تحصیلات :اول دبیرستان

شغل : آزاد

 وصیت نامه شهید عزیز ابوالقاسم چوپان

 

ای مؤمنان با کافران جهاد کنید که در زمین فتنه و فسادی دیگر نماند و آیین همه دین خدا گردد و چنانچه دست از کفر کشیدند خدا به اعمالشان بصیر و آگاه هست و … شما مؤمنان غم ندارید و بدانید که خدا بهترین یارو یاور شماست.                (قرآن کریم)

این بنده‌ی حقیر ابوالقاسم چوپان فرزند امیر که در یکی از شهرهای مذهبی (اصطهبانات) متولد شده و پدرم مرا از همان سنین کودکی علی وار تربیت کرده و او همیشه می خواسته که من یک فردی باشم که بتوانم خدای خود را از زینت‌های ساختـه شدگـان ابلیس و قـابیل تشخیص بدهم.

خـدای را شاهد می گیرم که اسـلام فقط به وسیلـه‌ی خون و اتّحاد و تبعیت از امام بر جای خواهد ماند. خدایا، اگر بخواهی مرا به این هدف (شهادت) برسانی از شایستگی و لیاقت من نیست بلکه از فضل و احسان توست.

خدایا، تو را به شهدای به خون خفته، از به خون خفتگان هابیل تا شهدای حسین(ع) و از شهدای حسین(ع) تا شهدای خمینی، سوگند یاد می کنم که به نادان‌های ما آگاهی و به آگاهان ما تقوا و به تقوایان ما عمل و به عاملان ما نیّت و به نیّت داران ما صراط مستقیم عطا فرما. خدایا، اکنون که به جبهه می روم، به درگهت امیدوارم و امیدم این است که آرزوی بنده‌ی معصیت کار خود را برآورده سازی.

بنده این راه را آگاهانه انتخاب کردم و آگاهانه پذیرفتم؛ راهم را از قرآن یافتم که آگاهانه در راه قدم گذار و مردانه بجنگ و ایستاده بمیر که در این زمان و هر زمان دیگر برای هر مسلمان جز این تنگ است و به قول سرور آزادگان حسین بن علی(ع) که می فرماید: «انی لا اری الموت الا السعاده والحیوه مع الضالمین الابرما.» آری، درست فرمود سرور آزادگان، بنده‌ی حقیر کوچکتر از آنم که بخواهم بر استادان خود وصیت کنم ولی چه کنم هر آنچه فکرمی کنم نمی توانم بدون وصیت باشم؛

۱ـ در اسلام هر کس باید یک مسؤولیت را به عهده گیرد کسانی که می توانند به جبهه بروند و جهاد کنند باید انجام دهند و خواهران که نمی توانند به جبهه بروند با حجاب خود سایه‌ای باشند برای این نهال که به وسیله‌ی خون روییده است.

۲ـ نکند خدای نخواسته در شما انحرافی به وجود آید و خدای بزرگ را از یاد ببرید و رهبر عزیزمان را تنها بگذارید. در ما رگ شیعه بودن وجود دارد و این ارث از جدّ خود علی ابن ابیطالب(ع) داریم.

۳ـ جلسات قرآن و دعاها را رها نکنید و از هر راهی که می توانید به اسلام خدمت کـنید و شما راهتـان اسـلام و تنهـا هدفتـان پیـروزی مکـتبمان و تنهـا غم، دوری مولایمـان صاحب الزمان(عج) باشد.

خداوندا، از تو عاجـزانه می خواهم که به کسانی که از مکتب مقدّست دفاع می کنند و خمینی کبیر را یاری می نمایند به آن‌‌ها نصرت عطا بفرما. و تو ای مادرِ زینب وار، که مرا هم چون سرباز حسین(ع) پرورش دادی، درود فاطمه الزهرا(س) بر تو باد و درود خدا بر تو باد که مرا به جهاد فرستادی و تو ای پدر کـه به من آموختی راه حسین را، درود علی بن ابیطالب(ع) بر تو باد. از برادرانم تقاضا دارم که راه شهدا را ادامه دهند.

خانواده‌ی عزیزم در غم بنده گریه نکنید، هر وقت خواستید گریه کنید این را به یاد بیاورید که قاسم‌ها و علی اکبرها و علی اصغرهای اسلام را شهید کردند. بنده باید در میان این شهدا آبرویی داشته باشم. خانواده‌ی عزیزم جسدم را در کنار شهدای اصطهبانات خاک کنید. درود به رهبر کبیر.                                             

 

           والسلام علیکم و رحمه الله

ابوالقاسم چوپان

 

دیدگاهتان را بنویسید