عباس رشیدی اصطهباناتی
عباس رشیدی اصطهباناتی

عباس رشیدی اصطهباناتی

نویسنده . نوشته شده در شهدای استهبان 3314 بدون نظر

ارسال شده در بخش شهدای استهبان

اطلاعات شهید

نام پدر : محمّدباقر

تاریخ تولد : ۱۳۴۶

تاریخ شهادت :۶۵/۱۰/۲۰

محل شهادت : شلمچه

تحصیلات :دوم راهنمایی

شغل :پاسدار وظیفه

وصیت نامه شهید عزیز عباس رشیدی اصطهباناتی

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم است
حال که دست به قلم گرفته و قصد دارم وصیت‌نامه بنویسم صرفاً به این خاطر است که بر هر فرد مسلمان واجب است.
درود به فرزند پاک رسول الله(ص) امام مهدی(عج) و نایب بر حقّش امام امت خمینی کبیر، آرام بخش قلب ما و مردم شریف و مبارز و شهیدپرور ایران، سپاس خدای را که انسانی پیامبر گونه چون امام خمینی را بعد از گذشت هزاروچهارصد سال برای این مردم رهبر قرار داد.
امّت شهید پرور و مقاوم، آیا تاکنون فکر کرده‌اید که این همه شهید و معلول چرا داده‌ایم؟ آری این‌ها عشقی داشتند که ما از آن بی‌بهره بودیم، عشق به وصال حق جلّ شأنه که آنان به حقیقت آفرینش انسان پی برده بودند و در راه رسیدن به معشوق سر و جان باختند، اما بگـویم از شخصی کـه قلبم برای او می تپـد کـسی که خـدای مـنّان به خاطر او این همه نعمت بر ما ارزانی داشت، آن پیرمردی که کوه‌ها در مقابل اراده‌اش به لرزه در می‌آیند و موج دریاها در مقابل تواضعش ناتوانند.
ای امام عزیز، کاش هزاران جان داشتم و در راه تو فدا می‌کردم و هیچ گاه تن به ذلّت نمی‌دادم. آری اگر وجود پاک و خدا دوست این مرد روحانی نبود آیا به چنین سعادتی می‌رسیدیم و اسلام عزیز احیا می‌شد؟ ای امّتِ امام؛ در همه حال گوش به فرمان امام عزیز باشید؛ قـدر این رهبر عالیقدر را بدانید که در غیر این‌صورت کفران نعمت کرده‌اید و او به‌راستی برای این ملت ستمدیده و مستضعف نعمتی الهی است و برای جهان اسلام انسانی است ارزشمند.
خداوند متعال، بندگان مؤمن خود را در هر لحظه تحت آزمایش قرار می‌دهد.
و ای مادر بدان که من دیر زمانی است که انتظار چنین روزی را می‌کشیدم و تو اجری بس عظیم نزد پروردگار داری و به راهی که رفتم فکر کن، آنگاه خوشحال خواهی شد که تو نیز به سهم خود فرزندی را به پیشگاه با عظمتش هدیه کردی.
مادرم حلالم کن و نمی‌گویم که برایم گریه نکنید، گریه کنید به‌خاطر این‌که چرا خداوند فرزندان بیشتری به شما نداد که به راه او هدیه کنید.
ای بستگانم و ای امّت همیشه در صحنه، قبل از این‌که به حسابتان در قیامت رسیدگی کنند خودتان حسابرس کار خودتان باشید و نسل‌های آینده با بهره گیری از لطف و عنایت خداوند بزرگ همان‌طور عمل کنند که پدرانشان در پرتو مکتب انسان ساز اسلام عمل کردند.
ای برادران عزیز پاسدار، ای جان برکفان اسلام و ای کسانی‌که امام عزیزمان آرزو دارد که یک پاسدار باشد سخنی با شما دارم، شهادت زیباست! آن‌‌قدر زیباست که من به خودم چنین جرأتی نمی‌دهم که با قلم ناتوانم بتوانم در صدد وصف آن برآیم و همانا شهادت آرزوی انسان‌هایی مانند حضـرت علی(ع) و امام حسین(ع) و. . . بود و این را نیز بدانید که ارزش هیچ قطره‌ی خونی در نزد خدا بالاتر از قطره‌ی خونی که در راه خدا ریخته شود نیست.
والسلام

عباس رشیدی

دیدگاهتان را بنویسید