مجید خرد
مجید خرد

مجید خرد

مدیر سایت . نوشته شده در شهدای استهبان 3204 بدون نظر

ارسال شده در بخش شهدای استهبان

اطلاعات شهید

نام پدر : علی اکبر

تاریخ تولد : ۱۳۳۹

تاریخ شهادت : ۶۱/۹/۵

محل شهادت :عین خوش

تحصیلات :دیپلم

شغل : جهادگر

وصیت نامه عزیز شهید مجید خرد

 

بِسْمِ رَبِّ الشُّهَدَاءِ وَالصِّدیِقیِن.

سخن از شهید است، شهید ایثارگر است که تمام هستیش در راه معبودش بی چون و چرا مصروف  می دارد و همچون شمع می سوزد و محیط اطراف خود را منوّر می سازد.

آری، او به جامعه نوری ساطع می نماید که تاریکی‌های جهل و نابخردی و ستم ها توسط آن زدوده می گردد. جامعه و ملّتی که شهادت دارد اسارت ندارد و تا زمانی‌که ملّت‌های مسلمان از امر جهاد و شهادت تمرّد ننمایند همیشه سرافراز و سربلندند و اعتلای اسلام هم در همین است. درخت ااسلام با جهاد جوانه می گیرد و با خون شهدا آبیاری می شود. این درخت تنومند سطبریش در گرو خون شماست، از این لحاظ راهی که شهید می پوید دریچه‌ای به سوی ترقّی و تعالی اسلام و مسلمین است و غایت آن لقای الله. حضرت حسین بن علی(ع ) می فرمایند:«ان لم یکن … » اگر شما پایبند به دین نیستید و شما از روز حشر ترسی در دل ندارید، لااقل در دنیا آزادمرد باشید.

و راستی اگر چه دنیا زیبا و دوست داشتنی است و دنیا آدم را به طرف خودش می کشد، اما خانه‌ی پاداش الهی و خانه‌ی آخرت خیلی از دنیا زیباتر است خیلی از دنیا بالاتر است. اگر مال دنیا را آخر کار باید گذاشت و رفت، پس چرا انسان در راه خدا انفاق نکند و اگر این بدن‌های ما ساخته شده است که آخر کار بمیرد پس چرا در راه خدا با شمشیرها قطعه نشود و اگر ما امـروز جان و مـال خـود را در راه خـدا انفاق نکـنیم، پس چـرا منـتظر حضـرت مهدی(عج) هستیم؟ ما امروز باید از سر جان و مال خود بگذریم تا که انقلاب اسلامیمان به قول امام عزیزمان به جهان صادر کنیم.

باید تمام ملت‌هایی که در بند هستند آزاد کنیم و این آزادمردی حاصل نمی شود مگر با جهاد در راه خدا، مگر با نبرد با ستمکاران و ظالمان، مگر ]با[ ایثار و شهادت. از این لحاظ راهی که من انتخاب نمودم از روی آگاهی و برای نیل به هدف الهی و مشخص می باشد، که اگر این راه سرانجامش شهادت شد که سعادتی است و عاشقانه مشتاق آن هستم و از خداوند می خواهم که امام عزیزمان را در پناه خود تا انقلاب حضرت مهدی(عج) حفظ کند. والسلام.

من نیز از تمام ملّت استهبان می خواهم که من فرد خوبی در آن اجتماع نبودم از تمام مردم می خواهم که مرا ببخشند و هر کس از من طلبکار است از پدرم بگیرد تا من در پیش خدای بزرگ شرمنده نباشم. یک ماله استاد اکبر ارجمندی دست احمد سرگرم است بگیرید و به او بدهید و الواری ۳ متری یا ۵/۲ متری مال شهید حاج احمد ارجمندمنش است و به آن‌ها بدهید و قطعه زمین خانه‌ام و موتورسیکلت، پدر و مادرم هر کاری که خواستند بکنند و اساس بنّاییم از الوار و تمام وسایل برای جهاد سازندگی می باشد که مقداری از آن، خانه‌ی ابراهیم رمضانی است و مقداری از آن، خانه و مقداری از آن، داخل جهاد می باشد. چون نمی دانم به کی بدهکار هستم در مسجد جامع بگویید و هر کس طلبکار است بدهید و باز در گوشه‌ی نامه می نویسم وصیت‌نامه‌ی من خوانده شود و به مردم شریف استهبان هر کس مرا می شناسد می خواهم که مرا ببخشد چون می دانم انسان خوبی نبودم در آن اجتماع، که قدمی و خدمتی کرده باشم برای این ملت.

و خلاصه باز می گویم که مرا ببخشید به حسین(ع) ، امیدوارم که تمام ملت عزیز استهبان مرا ببخشند که در پیش گاه الهی شرمنده نباشم.

مجید خرد ۱۳۶۱/۷/۱

دیدگاهتان را بنویسید