علی اکبر خوش اندام
علی اکبر خوش اندام

علی اکبر خوش اندام

مدیر سایت . نوشته شده در شهدای استهبان 3198 بدون نظر

ارسال شده در بخش شهدای استهبان

اطلاعات شهید

نام پدر: محمّدحسین

تاریخ تولد : ۱۳۲۸

تاریخ شهادت : ۶۵/۱۰/۴

محل شهادت :خرمشهر

تحصیلات :دوره ابتدایی

شغل : کارمند

وصیت نامه شهید عزیز علی اکبر خوش اندام

«شما ای اهل ایمان با آن کافران به قتال و کارزار برخیزند تا خداوند آنان را به دست شما عذاب کند و خوار گرداند و شما را بر آن‌ها منصور و غالب نمایدو دل‌های اهل ایمان را به فتح و ظفر به کافران شفا بخشد.» (سوره‌ی توبه، آیه‌ی ۱۳)
سپاس خدای عزوجل که به من توفیق داد تا در این جنگ بین اسلام و کفر شرکت کنم، درود و سلام بر پیامیر عظیم الشأن اسلام و جانشین به حقّشان و سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی که ملت ایران را از ذلّت و فساد نجات داد، سلام و درود بر شهدای راه حق و عدالت، شهدای جنگ تحمیلی و سلام بر ملت شهیدپرور ایران که در برابر کفر جهانی ایستادند و از انقلاب اسلامی دفاع کردند.
پروردگارا، بنده‌ای به سوی تو می آید که به جز معصیت چیزی همراه ندارد؛ اگر مرا مجازات کنی با عدالت با من رفتار کرده‌ای و اگر عفو کنی با فضل و لطفت با من رفتار کرده‌ای امید که مرا ببخشی.
در این موقعیت حساس شما ملّت وظیفه‌ی سنگینی به عهده دارید هر قطره‌ی خونی که از شهیدی به زمین می ریـزد وظیفه‌ی شما سنگین تر می شود. مبادا از مبارزه در راه حق سستی به خود راه دهید.
و اما بعد مادر و خواهر و خانواده‌ام، می دانم برای چندمین بار داغ جوان می بینید باید به خاطر اسلام تحمّل کنید. زمان، زمان امام حسین(ع) است خداوند به همه‌ی شما صبر عنایت کند. از شما همسر، همشیره‌ها، مادرم و اقوام می خواهم که از کشته شدن من ناراحت نباشید. «اِنا للهْ وَ اِنْااِلیهِ راجِعونْ» بازگشت همه به سوی خداست.
وظیفه‌ی شرعی من بوده است که از انقلاب اسلامی دفاع کنم، نکند خدای ناکرده حرفی بزنید که از اجر و پاداش شما کاسته شود، هزاران جوان بودند که یا بر اثر تصادف و یا بیماری روی تخت بیمارستان جان سپردند، آیا کشته شدن در راه خدا بهتر است یا مرگ در اثر تصادف و بیماری؟ پس شکر خدا کنید که من سالم بودم و توانستم دین خود را ادا کنم.
هم اکنون که وصیت‌نامه می نویسم خیال نکنید که ناراحت هستم خیر، انسان در خط مقدّم جبهه در حال آرامش و از خانه‌ی خود برایش بهتر است، شوق و صفای دیگر‌ی دارد شما هیچ غمی به خود راه ندهید باید افتخار کنید که من در راه اسلام و میهن اسلامی شهید شدم، تنها آرزویم این است که شما با روحیّه‌ای قوی زحمت بکشید و فرزندانم را طوری تربیت کنید که برای اسلام و جامعه مفید باشند و در راه اسلام عزیز خدمت کنند.
و شما ای فرزندانم اگر در کودکی یتیم شدید و پدر خود را از دست دادید ناراحت نباشید چون پدر شما در راه خدا کشته شد. امیدوارم فرزندانی لایق برای اسلام و خدمتگزاری صدیق برای جامعه شوید.
و شما ای جوانان و نوجوانان، قدر این انقلاب را بدانید اگر این انقلاب هیچ کاری برای ما نکرده باشد همین که راه فساد و گناه بسته است بزرگترین نعمت است.
من با کوله‌باری از گناه دار فانی را وداع کردم، امیدوارم که خداوند مرا عفو کند. بسیج را تقویت کنید و جای شهدا را پر کـنید. از برادران بسیجـی و سپاه و دیگـر برادرانم که مرا می شناسند، می خواهم که مرا حلال کنند. از همه اقوام و اقارب خداحافظی می کنم مرا حلال کنید، همچنین از برادرانم و همکارانم در اداره‌ی پست که مدت پنج سال در خدمتشان بودم می خواهم که مرا حلال کنند.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی اکبر خوش اندام  ۶۲/۵/۱۲

دیدگاهتان را بنویسید